Match Centre 2010

View previous tournaments

Congratulations to the 2016 San Miguel Chiang Mai International Sixes trophy winners:

  • CUP: UN Irish Pub
  • SHIELD: Red Lion Wombats
  • BOWL: Drifters
  • PLATE: Floggers & Robbers
  • SPOON: Stuffed Beavers

Day 1:  Sunday 28 March 2010

Time Group Team 1 Score Overs Result Team 2 Score Overs
09.30 Group A Darjeeling 68/1 5.0 Lost to Lanka Lions 69/0 5.0
09.45 Group C UN Irish Pub 64/2 5.0 Beat Tokyo Dingbats 53/3 5.0
10.40 Group B Floggers & Robbers 41/2 5.0 Lost to Gloucestershire Gipsies 42/0 3.0
10.55 Group B Yorkshire Puddings 53/3 5.0 Lost to Shanghai Hot Dogs 54/2 4.0
11.50 Group F Darwin Dilettantes 74/2 5.0 Beat Ios Malakas 50/3 5.0
12.05 Group D Surrey Vagrants 86/0 5.0 Beat Lik Lik Wombats 71/3 5.0
13.00 Group H Taranaki Taverners 56/2 5.0 Lost to Ashwell Martlets 57/2 4.0
13.15 Group H Maythais 76/0 5.0 Beat Stuffed Beavers 55/1 5.0
14.10 Group G Sa Pa 40/1 5.0 Lost to Thai Thevada 41/2 2.0
14.25 Group G Wombats 62/2 5.0 Lost to Blythswood 64/0 4.0
15.20 Group E Awali Taverners 53/1 5.0 Lost to Gymkhana Cavaliers 55/2 5.0
15.35 Group E Almar 49/1 5.0 Lost to Drifters 51/0 3.0
16.30 Group B Gloucestershire Gipsies 84/2 5.0 Beat Shanghai Hot Dogs 45/3 5.0
16.45 Group B Floggers & Robbers 20/1 5.0 Lost to Yorkshire Puddings 24/0 0.0

Day 2:  Monday 29 March 2010

Time Group Team 1 Score Overs Result Team 2 Score Overs
08.30 Group E Almar 56/2 5.0 Lost to Gymkhana Cavaliers 59/0 4.0
09.40 Group H Maythais 67/2 5.0 Beat Ashwell Martlets 51/2 5.0
09.45 Group E Awali Taverners 46/2 5.0 Lost to Drifters 47/2 4.0
09.55 Group H Taranaki Taverners 76/0 5.0 Beat Stuffed Beavers 59/1 5.0
10.50 Group G Wombats 49/3 5.0 Lost to Thai Thevada 50/0 4.0
11.05 Group G Sa Pa 71/0 5.0 Beat Blythswood 69/0 5.0
12.00 Group D Surrey Vagrants 75/0 5.0 Beat Yarrambat 69/1 5.0
12.15 Group D Lik Lik Wombats 89/2 5.0 Beat Southerners 51/1 5.0
13.10 Group C Divine Felons 77/1 5.0 Beat Tokyo Dingbats 67/1 5.0
13.25 Group A Lanka Lions 46/3 5.0 Lost to Bashundhara Cricketers 47/0 2.0
14.20 Group F Ios Malakas 46/2 5.0 Lost to Bangkok Postels 47/5 4.0
14.35 Group F Armadillos 47/0 5.0 Lost to Darwin Dilettantes 51/1 3.0
15.30 Group B Gloucestershire Gipsies 76/1 5.0 Beat Yorkshire Puddings 74/1 5.0
15.45 Group B Shanghai Hot Dogs 68/1 5.0 Beat Floggers & Robbers 64/2 5.0

Day 3:  Tuesday 30 March 2010

Time Group Team 1 Score Overs Result Team 2 Score Overs
09.00 Group D Southerners 57/2 5.0 Lost to Yarrambat 59/0 5.0
09.15 Group F Armadillos 67/0 5.0 Beat Bangkok Postels 51/1 5.0
10.10 Group A Lords Taverners 44/3 50.0 Lost to Bashundhara Cricketers 45/0 2.0
10.25 Group C UN Irish Pub 42/6 4.0 Lost to Perth Postels 43/2 3.0
11.20 Group H Ashwell Martlets 58/2 5.0 Beat Stuffed Beavers 41/2 5.0
11.35 Group H Maythais 79/1 5.0 Beat Taranaki Taverners 49/1 5.0
12.30 Group G Thai Thevada 82/0 5.0 Beat Blythswood 42/3 5.0
12.45 Group H Sa Pa 57/1 5.0 Lost to Wombats 58/0 4.0
13.40 Group D Lik Lik Wombats 87/2 5.0 Beat Yarrambat 51/0 5.0
13.55 Group D Surrey Vagrants 64/2 5.0 Beat Southerners 45/2 5.0
14.50 Group F Darwin Dilettantes 73/3 5.0 Beat Bangkok Postels 64/0 5.0
15.05 Group F Armadillos 48/0 5.0 Lost to Ios Malakas 49/2 4.0
16.00 Group C Perth Postels 73/2 5.0 Beat Divine Felons 50/4 5.0
16.15 Group A Darjeeling 48/4 5.0 Lost to Lords Taverners 50/0 4.0

Day 4:  Wednesday 31 March 2010

Time Group Team 1 Score Overs Result Team 2 Score Overs
09.00 Group C Tokyo Dingbats 59/3 5.0 Lost to Perth Postels 60/3 4.0
09.15 Group C Divine Felons 54/4 5.0 Lost to UN Irish Pub 56/0 2.0
10.10 Group A Lanka Lions 51/1 5.0 Lost to Lords Taverners 53/1 3.0
10.25 Group A Darjeeling 50/2 5.0 Lost to Bashundhara Cricketers 54/1 3.0
11.20 Group E Almar 62/2 5.0 Beat Awali Taverners 44/1 5.0
11.35 Group E Gymkhana Cavaliers 37/2 5.0 Lost to Drifters 39/0 2.0
13.40 Shield Group A Lords Taverners 70/4 5.0 Beat Yarrambat 60/1 5.0
13.55 Shield Group B Yorkshire Puddings 70/3 5.0 Beat Shanghai Hot Dogs 48/5 5.0
14.50 Plate Group A Sa Pa 48/0 5.0 Lost to Ashwell Martlets 50/0 4.0
15.05 Plate Group B Taranaki Taverners 77/0 5.0 Beat Bangkok Postels 36/2 5.0
16.00 Bowl Group A Tokyo Dingbats 76/1 5.0 Beat Drifters 68/1 5.0
16.15 Bowl Group B Darjeeling 67/2 5.0 Lost to Thai Thevada 67/1 5.0

Day 5:  Thursday 1 April 2010

Time Group Team 1 Score Overs Result Team 2 Score Overs
08.00 Spoon Group A Blythswood 44/3 5.0 Lost to Armadillos 45/0 4.0
08.15 Spoon Group B Wombats 44/0 5.0 Lost to Ios Malakas 47/0 3.0
09.10 Bowl Group A Floggers & Robbers 83/0 5.0 Tied with Darwin Dilettantes 83/0 5.0
09.25 Bowl Group B Maythais 39/6 4.0 Lost to Southerners 40/1 3.0
10.20 Plate Group A Almar 69/0 5.0 Beat Ashwell Martlets 47/2 5.0
10.35 Plate Group B Taranaki Taverners 56/0 5.0 Beat Gymkhana Cavaliers 44/2 5.0
11.30 Cup Group A Perth Postels 50/4 5.0 Lost to Bashundhara Cricketers 51/0 3.0
11.45 Cup Group B Surrey Vagrants 71/1 5.0 Lost to Gloucestershire Gipsies 72/2 5.0
12.40 Shield Group A Divine Felons 65/2 5.0 Beat Lords Taverners 44/2 5.0
12.55 Shield Group B Lanka Lions 79/1 5.0 Beat Shanghai Hot Dogs 40/2 5.0
13.50 Spoon Group A Armadillos 65/2 5.0 Beat Stuffed Beavers 34/4 5.0
14.05 Spoon Group B Awali Taverners 71/0 5.0 Beat Wombats 48/1 5.0
15.00 Bowl Group A Darwin Dilettantes 71/1 5.0 Beat Drifters 44/2 5.0
15.15 Bowl Group B Southerners 57/1 5.0 Lost to Darjeeling 60/0 5.0

Day 6:  Friday 2 April 2010

Time Group Team 1 Score Overs Result Team 2 Score Overs
08.00 Cup Group A Lik Lik Wombats 69/0 5.0 Beat Perth Postels 48/2 5.0
08.15 Cup Group B Gloucestershire Gipsies 52/2 5.0 Lost to UN Irish Pub 54/0 3.0
09.10 Spoon Group A Blythswood 62/1 5.0 Beat Stuffed Beavers 45/3 5.0
09.25 Spoon Group B Taranaki Taverners 36/2 5.0 Lost to Ios Malakas 38/1 3.0
10.20 Plate Group A Almar 83/1 5.0 Beat Sa Pa 65/4 5.0
10.35 Plate Group B Gymkhana Cavaliers 61/1 5.0 Beat Perth Postels 60/2 5.0
11.30 Bowl Group A Tokyo Dingbats 80/2 5.0 Beat Floggers & Robbers 65/2 5.0
11.45 Bowl Group B Maythais 56/1 5.0 Lost to Thai Thevada 57/1 2.0
12.40 Shield Group A Divine Felons 53/0 5.0 Lost to Yarrambat 54/1 3.0
12.55 Shield Group B Yorkshire Puddings 75/1 5.0 Beat Lanka Lions 43/2 5.0
13.50 Cup Group A Bashundhara Cricketers 77/1 5.0 Beat Lik Lik Wombats 48/3 5.0
14.05 Cup Group B Surrey Vagrants 68/1 5.0 Lost to UN Irish Pub 70/1 5.0
15.00 Spoon Knockouts Armadillos 56/2 5.0 Beat Awali Taverners 52/1 5.0
15.15 Spoon Knockouts Ios Malakas 59/2 5.0 Beat Blythswood 58/1 5.0
16.10 Bowl Knockouts Tokyo Dingbats 68/2 5.0 Beat Southerners 43/0 5.0
16.25 Bowl Knockouts Darwin Dilettantes 64/2 5.0 Lost to Darwin Dilettantes 67/0 4.0

Day 7:  Saturday 3 April 2010

Time Group Team 1 Score Overs Result Team 2 Score Overs
09.00 Shield Knockouts Lanka Lions 53/3 5.0 Lost to Yarrambat 55/0 3.0
09.15 Shield Knockouts Divine Felons 59/0 5.0 Lost to Yorkshire Puddings 63/0 5.0
10.10 Cup Knockouts Bashundhara Cricketers 86/1 5.0 Beat Gloucestershire Gipsies 73/2 5.0
10.25 Cup Knockouts Lik Lik Wombats 75/1 5.0 Beat UN Irish Pub 46/4 5.0
11.20 Plate Knockouts Gymkhana Cavaliers 70/0 5.0 Lost to Almar 71/2 5.0
11.35 Plate Knockouts Taranaki Taverners 62/0 5.0 Lost to Ashwell Martlets 63/0 4.0
12.45 Bowl Knockouts Tokyo Dingbats 78/1 5.0 Beat Thai Thevada 64/0 5.0
13.40 Shield Knockouts Yarrambat 62/2 5.0 Lost to Yorkshire Puddings 63/2 5.0
14.25 Cup Knockouts Lik Lik Wombats 51/2 5.0 Lost to Bashundhara Cricketers 56/0 2.0
15.10 Plate Knockouts Almar 61/2 5.0 Lost to Ashwell Martlets 62/2 3.0
15.55 Spoon Knockouts Ios Malakas 73/1 5.0 Lost to Armadillos 73/0 5.0